"Facet w spódniczce? Pewnie Szkot!" – NIEKONIECZNIE!

Niedługo - bo już za miesiąc - rozpocznie się Nowy Rok Akademicki a wraz z nim nowe przedmioty, które będę miał na studiach.

Między innymi zapisałem się na fakultet „Wstęp do seksuologii i seksiatrii”.

Myślę, że będzie ciekawie.

Z pewnością zaserwuję Wam niejedną notkę o seksualności człowieka.


Dzisiaj notka o dewiacji jaką jest transwestytyzm.


Transwestytyzm należy do dewiacji typu „transseksualnego” – czyli związanych z poczuciem własnej płci.

Polega na tym, że człowiek przebiera się za płeć przeciwną – ponieważ to go bardzo podnieca. Facet na przykład zakłada spódniczkę, czy sukienkę, jakieś obcisłe bluzeczki - a do tego kozaczki. Kobieta natomiast szerokie spodnie, gruby męski sweter i tak dalej.

Generalnie jest tak, że jeśli facet przebiera się za kobietę – to odczuwa pociąg seksualny do facetów, a kobieta przebrana za faceta – do kobiet. Nie zawsze jednak tak jest. Czasami facet przebrany za kobietę nadal czuje pociąg seksualny do kobiet.

Co należy podkreślić to to, że transwestyci nie potrafią inaczej obudzić swoich zmysłów.

To przebieranie się za płeć przeciwną - wyzwala u transwestytów silne podniecenie.

Wiadomo, że w każdym facecie – jest jakaś cząstka kobiety i na odwrót, jest to zdecydowanie powszechne. Szerzej – o seksualności w kontekście kultury pisała już na Psychice moja koleżanka Marlena Majchrzak w notce pod tytułem „Zniewieściali Faceci versus Męskie Kobiety”. U osób „nie-zboczonych” to przenikanie się cech innej płci nie nabiera jednak takich rozmiarów – jak u transwestytów.

Antotni Kępiński mówi o trzech wariantach transseksualizmu (czyli grupy dewiacji , do których należy transwestytyzm):

1) Kiedy kobieta lub mężczyzna nie zgadza się z płcią swojego ciała – i zachowuje się i ubiera jak płeć przeciwna (transwestytyzm).

2) W różnego typu psychozach również dochodzi do złudzenia, że rzeczywista płeć przekształca się w płeć przeciwną.

3) Kiedy kobieta lub facet – nie czuje się dostatecznie kobieca / męski i szuka potwierdzenia u swojego partnera /partnerki. Nie wpływa to dobrze na rozwój życia seksualnego takiej pary.


O seksualności pewnie jeszcze niejedna notka pojawi się na Psychice. O dewiacjach także. Czytajcie i komentujcie:)

Ps. Jutro - "Przepis na szczęście".Pozdrawiam

Integralny
PSYCHIKA.net

Komentarze

 1. A oni jeszcze nam wmawiają że to nie zboczenie. No cóż, takie czasy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy odczuwanie inaczej jest zboczeniem? Bardzo radykalne stwiedzenie, ktore nie przekonuje mnie, ze transwestyta to zboczeniec. Jak piszesz kazdy z nas ma w sobie te czastke mezczyzny i kobiety. Wiec niezaleznie od plci, cechy te uzewnetrzniaja sie i moga nasilac w zaleznosci od odczuwanie siebie kim jestem. Stawianie transwestyty na rowni z pedofilem(zboczeniem) jest nieprawda. Zwlaszcza po przeczytaniu artukulu Marleny Majchrzak "Zniweiesciali Faceci versus Meskie Kobiety"
  To, ze rodze sie jako mezczyzna nie koniecznie odpowiada temu jak ja sie czuje. W ciagu ostatnich 20 lat wielu transwestytow otwarcie powiedzialo kim sa, wychodzac z ukrycia. Pragna wiec tylko akceptacji i zrozumienia we wspolczesnym swiecie, poniewaz sa inni i czuja inaczej.Szerzej na ten temat mowi "Gender".

  OdpowiedzUsuń
 3. Ela, potrafię zrozumieć Twoje oburzenie.

  To prawda słowo "zboczenie" może brzmieć pejoratywnie. To znaczy, większości ludziom kojarzy się z czymś "złym", nieodpowiednim.

  Takiego określenia używa jednak sam Antoni Kepiński, wybitny psychiatra - który moim zdaniem kochał Człowieka i potrafił w każdym - dostrzec Osobę.

  Musimy przyjąć jakieś nazewnictwo, jednak możemy myśleć inaczej.

  Wczoraj oglądałem super film, na faktach - o transwestycie, który był kick-bokserem i odnosił na tym polu ogromne sukcesy.

  Przestał się wstydzić tego, że czuje się kobietą i zaczął wychodzić na ring "w makijażu" - przez co zdobywał i rzesze fanów, jak i wrogów...

  Polecam film "Piękny bokser" !

  A zboczenie to wg Kępińskiego wszystko to, co odstępuje od jakiejś normy.

  OdpowiedzUsuń
 4. skoro facet w spudnicy to szok to co pomyslimy o kobietach w spodniach?

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne