7 powodów, dla których warto czytać PSYCHIKĘ.net (oraz dla których warto dla niej pisać)


1. PSYCHIKA.net jest ciekawą stroną internetową.


Tematyka mojej strony jest bardzo obszerna. Jedynym elementem spójnym jest to, że wszystkie tematy dotykają w mniejszym lub większym stopniu psychiki człowieka. Publikuję zatem teksty zarówno z psychologii klinicznej, psychologii poznawczej, społecznej czy psychoanalizy. Udaję się również czasem w kierunku kognitywistyki, interdyscyplinarnej nauki, łączącej elementy informatyki, cybernetyki, neuronauki - no i oczywiście mojej ukochanej psychologii.
PSYCHIKA.net staje się poprzez swoją różnorodność ciekawą stroną dla każdego, na której każdy znajdzie coś dla siebie.

2. PSYCHIKA.net z dnia na dzień zdobywa coraz większą popularność.


Coraz więcej osób odwiedza stronę. Dzięki temu czytając PSYCHIKĘ.net uczestniczysz w czymś, w czym uczestniczy coraz więcej osób. Korzystając z zaawansowanych systemów analizowania odwiedzających użytkowników stwierdzam z pełną odpowiedzialnością, że strona jest coraz chętniej odwiedzana i czytana. Wiele osób przegląda nie tylko artykuły umieszczone na stronie głównej – ale i te, które są dostępne w „archiwum”.
Wiele osób trafia na moją stronę korzystając z popularnych wyszukiwarek internetowych. Odwiedzacie mnie i z Polski i z kilku innych krajów świata.
Jeśli zatem chcesz, aby Twoje refleksje wiążące się z psychologią docenili inni, napisz tekst, wyślij na podanego maila a - po mojej akceptacji treści - zostanie opublikowany. Możesz być pewien, że przeczyta go wiele osób o podobnych zainteresowaniach.

3. PSYCHIKA.net daje Ci możliwość wypowiedzenia się.

Każdy artykuł, który pojawia się na łamach strony, jest napisany w sposób subiektywny –dlatego odzwierciedla często sposób patrzenia na problem autora. Oczywiście nie musisz zgadzać się autorem, nie musisz przyjmować tego w jaki sposób autor widzi dany problem. W tym celu najlepiej byłoby gdybyś wypowiedział się pisząc komentarz pod artykułem. Dzięki temu dasz znać autorowi i innym użytkownikom witryny, że na konkretny problem można spojrzeć inaczej – zupełnie „na odwrót” lub nieco szerzej.


4. Czytasz o czym chcesz na PSYCHICE.net.


Jeśli interesuje Cię jakiś temat, chciałbyś się dowiedzieć o tym więcej. Przewertowałeś już tony książek na ten temat i potrzebujesz „świeżego spojrzenia” – lub też gdzieś „obiło Ci się o uszy, że jest takie coś ale sam do końca nie wiesz co i chciałbyś się dowiedzieć” – napisz a na pewno ustosunkuję się do Twojej propozycji tematu, skonkretyzuje Twoje potrzeby i wypowiem się – jeśli nie ja to inni współredaktorzy na ten temat. Poczytasz więc o tym, o czym masz ochotę.

5. PSYCHIKA.net daje Ci pewność, że artykuły piszą osoby, które znają się na psychologii.

Studiuję psychologię i mam z nią jako nauką do czynienia na co dzień zarówno w praktyce (treningi i warsztaty) jak i w teorii. Można powiedzieć, że „jestem na bieżąco” z opisywanymi zagadnieniami. Staram się pisać rzetelne teksty, bazując na literaturze, której spis umieszczam na końcu tekstu. Tego samego wymagam od moich znajomych – współredaktorów. Jeśli artykuł zawiera treści „nienaukowe” i pisany jest w formie felietonu oznaczam go adekwatną etykietką.
Nie każdy musi znać się na wszystkim, dlatego zachęcam każdego, aby pisał na temat, który go szczególnie pasjonuje, na który wie bardzo dużo. Wszyscy się jednak uczymy i nie jesteśmy w stanie wiedzieć wszystkiego dlatego jakiekolwiek braki informacji polecam uzupełniać korzystając z innych zasobów internetu lub napisać do mnie prośbę o rozwinięcie zagadnienia..

Pragnę, aby każdy artykuł – pomimo swej subiektywności - był dla Ciebie rzetelnym źródłem informacji.

6. PSYCHIKA.net poszerza Twoją wiedzę.

Bardzo duży nacisk kładę na psychoedukację. Chcę pielęgnować lub chociaż zasiać w Tobie, Czytelniku ideę jak wielkie znaczenia dla życia człowieka ma psychologia. Czytając teksty z pism popularnonaukowych nie zawsze wiesz o czym autor pisze, ponieważ używa on bardzo skomplikowanych – masz wrażenie – zrozumiałych tylko dla ”wybranych” słów. Na mojej stronie poczytasz na tematy często trudne – w sposób przystępny i przejrzysty. Nie jest prawdą, że poprzez to pomniejszam wagę tematu. Wydaje mi się bowiem, że o tak pięknej nauce o człowieku należy opowiadać pięknie. Przejrzyście, przyjemnie i zrozumiale.


7. PSYCHIKA.net wierzy w moc psychologii.

Mówi się, że psychologia jest „młodą nauką z długą historią”. Co to znaczy?
Znaczy to tyle, że pierwsza myśl psychologiczna pojawiła się już w rozważaniach najwcześniejszych starożytnych filozofów, np. u Platona, który to mówił o budowie duszy. Już 300 lat temu przed naszą erą Platon chciał wiedzieć jaka jest dusza człowieka. Stworzył więc teorię, w której porównał duszę do zaprzęgu dwóch koni. Woźnica reprezentuje rozumną część duszy, jeden koń jest „narowisty” a drugi pożądliwy. Od woźnicy zależy czy utrzyma w ryzach oba konie i na ile pozwoli im na samowolne poczynania.
Jednak psychologia stała się nauką wiele, wiele wieków póżniej kiedy to Wilhelm Maximilian Wundt stworzył pierwsze laboratorium psychologiczne na Uniwersytecie Lipskim w 1879 roku, w którym prowadził badania nad procesami kojarzenia. Wówczas to narodziła się psychologia eksperymentalna.
Psychologia to nauka, dla której najwyższą wartością jest człowiek. Nie chce wartościować, jedynie opisuje i wyjaśnia ludzkie zachowania, sposoby myślenia.

Uważam, że każdy z nas powinien być świadomy jak wielkie znaczenie ma ta dziedzina nauki, jak bardzo "to, co niewidzialne" wpływa na każdego człowieka.
Każdemu z nas może pomóc osobista refleksja, inny sposób ujęcia problemu, rozmowa czy psychoterapia.

Chcę, aby PSYCHIKA.net pomagała Ci zrozumieć siebie i innych.
Serdecznie pozdrawiam.Pozdrawiam

Integralny
PSYCHIKA.net

Komentarze

  1. Zgadza się, psychika.net poszerza moją wiedzę :) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszystko mi sie podoba, ale ilość reklam jest porażajaca i zakłóca treść. Zrezygnuj z połowy skup się na najbardziej dochodowych.
    :)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne