(1) Na imię mi Człowiek: Życie

Szanowni Czytelnicy Psychiki.net

Mam zaszczyt poinformować Was, że z dniem dzisiejszym rozpoczynam publikację cyklu wierszy pani Krystyny Klateckiej pt. "Na imię mi Człowiek". Tym samym pragnę Pani bardzo podziękować za chęć nawiązania współpracy z PSYCHIKĄ.net. Pani Krystyna jest założycielką Stowarzyszenia Iskierki, które działa na terenie Bydgoszczy już od 18 lat - obejmując opieką ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Od 30.05.2006 roku stowarzyszenie posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Krystyna Klatecka stworzyła Dom Serca, świetlicę środowiskową, w której realizowanych jest wiele form pomocy.


Sama o sobie mówi:

„Zajmuję się pracą społeczną . Mam trzy zawody: budowlaniec, nauczyciel i teolog. Jestem emerytką. Kocham życie, świat i ludzi. Zauważam w każdym człowieku jego godność i człowieczeństwo. Każdy człowiek jest dla mnie prezentem i czegoś mnie uczy.
Dom Serca powstał z ludzkich serc i chcemy ukazać piękno człowieka poprzez talenty jakie każdy posiada, by ten świat ulepszać, bo świat potrzebuje radości i dobroci. Wszyscy pracują jako społecznicy, wolontariusze i każdy daje to co w nim najlepsze! Krąg ludzi otwartych na drugiego człowieka chcialibyśmy łączyć w ogniwo serc, by świat stał się lepszy. Piękno jest w każdym z nas!”


A oto pierwszy wiersz z serii „Na imię mi Człowiek” autorstwa pani Krystyny.

- - - -

dedykuję Wszystkim, którzy potrafią dostrzec drugiego człowieka


Życie

Życie to labirynt dylematów
w którym sumienie nie znajduje drogi
i krąży po wąskich korytarzach
a oniemiała etyka
szuka schronienia
w jaskini ignorancji


Krystyna Klatecka


- - - -

Opracował: Marcin, integralny@gmail.com

Komentarze

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne